• Okładka ONKODZIENNIKA
  • Strona z danami pacjenta w ONKODZIENNIKU
  • Strona z widokiem tygodniowym w ONKODZIENNIKU
  • Strona z szpitalnymi niezbędnikami w ONKODZIENNIKU
  • Strona ze slownikiem onkologicznym w ONKODZIENNIKU
  • Strona z miejscem na zdjęcie w ONKODZIENNIKU
  • Nalepki z ONKODZIENNIKA

Onkodziennik

Planer, który pomoże Ci zorganizować proces leczenia onkologicznego niezależnie od tego, czy jesteś pacjentem, czy opiekunem osoby chorej. Jest to również produkt, który wprowadzi Cię w proces choroby, stanowiąc źródło podstawowych informacji – najczęściej używanych pojęć medycznych i porad żywieniowych. Tym samym, jest to doskonały prezent, który będziesz mógł/mogła dać sobie lub bliskiej osobie rozpoczynającej leczenie. Planer powstał przy pomocy lekarza onkologa, dietetyka, rad byłego pacjenta onkologicznego i własnego doświadczenia.

ONKODZIENNIK jest planerem niedatowanym. Oznacza to, że możesz zacząć go w dowolnym momencie w roku.

Produkt wykonany w Polsce.

Dodatkowe informacje

Dane techniczne

  • Format: B5 (17,6 x 25 cm)
  • Liczba stron: 250
  • Zadruk dwustronny
  • Papier o gramaturze 90g, dwie kartki o gramaturze 250g
  • Spirala na długim boku
  • Registry (papier o gramaturze 300g)
  • Kieszonka na dokumenty na wewnętrznej stronie tylnej okładki
  • Kolorowe naklejki

Co znajdziesz w środku?

Ważne informacje

Miejsce na Twoje dane osobowe i kontakty potrzebne w awaryjnych sytuacjach. Wypunktujesz tu leki, które stosujesz oraz inne, istotne dla leczenia informacje, które nie tylko przydadzą się Tobie, ale również Twojemu lekarzowi prowadzącemu.

Psychoonkologia

Psychoonkologia kliniczna to niezwykle ważny temat. Znajdziesz tutaj numery telefonów zaufania/bezpłatne infolinie, dzięki którym skontaktujesz się z lekarzami i przeszkolonymi wolontariuszami.

Lista szpitalnych niezbędników

To, co zabieramy ze sobą w szpitalnej torbie, to kwestia bardzo indywidualna. Jest jednak parę rzeczy, o których nie zawsze na początku pomyślimy, a które mogą nam znacznie ułatwić pobyt w szpitalu. Na liście zostawione są puste miejsca na Twoje osobiste zapiski, rzeczy które chciałbyś/chciałabyś, żeby znalazły się na liście niezbędników podczas pakowania.

Wizyty lekarskie

Jeśli wybierasz się na okresowe badanie lub wizytę kontrolną, tu możesz zapisać sobie pytania do lekarza i późniejsze odpowiedzi. Czasami w sytuacjach stresowych zapominamy o ważnych kwestiach i nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich zaleceń. Po wszystkim będziesz miał/miała całą historię wizyt w jednym miejscu.

Wykaz recept

Recepty bardzo często wystawiane są online. Do odbioru leków wystarczy kod wystawiony przez lekarza i numer PESEL. W tym miejscu możesz zapisać numery recept z ich datą ważności, a następnie w przeznaczonym do tego kwadraciku – odznaczyć te już wykupione.

Planer miesięczny

Cały miesiąc w jednym miejscu. Kalendarz miesięczny może posłużyć Ci do zapisywania wydarzeń związanych z leczeniem i nie tylko. Każdego dnia będziesz mógł/mogła zaznaczać swoje samopoczucie w skali 1-5 oraz dolegliwości, jeśli występują (jedno puste miejsce zostało przeznaczone na inne symptomy, jakie u siebie zauważasz). W ten sposób, pod koniec każdego miesiąca, będziesz miał(a) pogląd na to, jak Ci minął. Planer miesięczny wystarczy Ci na 12 miesięcy.

Planer dzienny

Koncentrujemy się tu na jednym dniu. Na stronie planera dziennego powiesz sobie coś miłego lub będziesz mógł/mogła zapisać pozytywną myśl, która przyszła Ci do głowy. Następnie możesz zanotować plan na cały dzień, ilość snu, rodzaj i czas wykonywania aktywności fizycznej, ilość wypitej wody czy wyniki podstawowego badania krwi. Liczba planerów dziennych: 120.

Żywienie w chorobie nowotworowej

Część dietetyczna zawiera przedstawione w krótkiej formie podstawowe informacje dotyczące prawidłowego żywienia w trakcie leczenia onkologicznego. Znajdziesz tu również porady na temat tego, jak radzić sobie ze spożywaniem posiłków utrudnionym przez niepożądane działania chemioterapii. Dodatkowo, w tym dziale jest specjalne miejsce na zapisanie zaleceń żywieniowych oraz tygodniowy plan posiłków (12 tygodni).

Słowniczek onkologiczny

Najważniejsze pojęcia, które pomogą Ci nieco lepiej zrozumieć proces leczenia.